KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12969195
*
nr 1296 9195
Gertrud Wieselgren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Grekisk Marin". Signerad. Olja på pannå, 39x54 cm
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 18:11:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 13:41:47
1
300 kr
9/12 18:05:15
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Läs mer om Gertrud Wieselgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gertrud wieselgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Läs mer om Gertrud Wieselgren
nr 1296 9195
Gertrud Wieselgren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Grekisk Marin". Signerad. Olja på pannå, 39x54 cm
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 13:41:47 | 1 | 300 kr |
9/12 18:05:15 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.Läs mer om Gertrud Wieselgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gertrud wieselgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19